Robert Szustkowski i R-Six Team na podium po pierwszym dniu regat Multihull Cup na Majorce

Wczoraj rozpoczęła się kolejna edycja prestiżowych regat Multihull Cup Mallorca. Polskę, po raz drugi, reprezentuje załoga Roberta Szustkowskiego – R-Six Team, startująca na katamaranie HH66. Jej partnerem wspierającym jest serwis internetowej wymiany walut Amronet.pl.

– Już po pierwszym starcie widzimy, że nasza konkurencja nie próżnowała i przygotowała się do tych regat znakomicie. Wszystkie łodzie reprezentują najwyższy poziom, zarówno jeżeli chodzi o aspekt czysto sportowy, jak i przygotowanie sprzętowe. W załogach naszych rywali płynął żeglarze ze światowej czołówki – komentuje Robert Szustkowski

– Oczywiście, nie składamy broni i zamierzamy w dwóch następnych startach walczyć o zwycięstwo. Doceniamy klasę i poziom przygotowania naszych rywali, niemniej będziemy bronić tytułu zdobytego przed dwoma laty, do końca. Jeszcze wiele mil morskich przed nami, a na otwartych wodach, wszystko może się zdarzyć. Pamiętajmy, że jedną z najpiękniejszych cech sportu, jest jego nieprzewidywalność – podsumowuje Szustkowski

Multihullcup Mallorca to trzy dni zmagań na wodach Morza Śródziemnego. Pierwszy wyścig rozpoczął się w Port Adriano. Najdłuższy z nich czeka na uczestników dziś, w sobotę.

W 2016 roku R-Six Team wygrał regaty Multihull Cup Regatta. W tym roku bez wątpienia załoga jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa. Dlatego jej celem jest utrzymanie tytułu mistrza i zdobycie pierwszego miejsca. Liderem R-Six Team jest Robert Szustkowski – pasjonat, który ducha rywalizacji (oraz część załogi) przeniósł z rajdów samochodowych, m.in. ze słynnego Dakaru.